Yükselen Burç Bulma

Yükselen Burç Bulma

Yükselen Burç Nasıl Bulunur

Yükselen burcun ne olduğunu öğrenmek için saat kaçta dünyaya gelindiği tam olarak bilinmelidir. Saat olarak fikir sahibi olmayan kişiler, yükselen burcunun hangisi olduğunu öğrenme konusunda sıkıntılar yaşanabilir. Tahmin olarak yükselen burcun hangisi olduğunu öğrenebilir ancak özellikler konusunda öğrendikleri ise, kendisini tatmin etmeyebilir. Bu nedenle özellikle doğum saatinin tam olarak bilinmesi çok önemlidir.

Yükselen burcunun Koç olduğunu bilen bir kişi, özelliklerin tam olarak kendisine uymadığını düşünüyorsa, tam doğum saatinin ne olduğunu tekrar öğrenerek, hesaplama yapmalıdır. Ancak doğum saati hesaplama konusunda da sıkıntılar yaşanmasına neden olabilir. Yükselen burç bulma konusunda tarih, şehir ve saat farkları hesaplanmalıdır. Kış saati ve yaz saati de bu anlamda önemli bir yere sahiptir. Güneşin doğuşu her şehir için nasıl farklılık gösteriyorsa, yükselen burçta farklılık gösterir.

Yükselen burcu bulmanın veya öğrenmenin birçok kolay yolu vardır ancak en net hesaplama yöntemi Ephemeris ile yapılır.

Bir yıl 365 gün 6 saattir. Hal böyle olunca burçlar düzenli olarak hareket etmektedir. Aynı mevsimlerde, aynı yollar üzerinde hareket ederler. Bunlar bilindiği için bir tablo çıkarmak kolay olacaktır.

Başta da belirttiğimiz gibi yükselen burç bulma konusunda özellikle doğum saatinin ne olduğunun bilinmesi gerekir. Tahmini saatler kimi zaman yükselen burcun ne olduğu konusunda yanılgıya düşülmesine neden olabilir. Yükselen burcun özelliklerini taşımadığını düşünen kişiler, doğum saati konusunda ve hesaplama konusunda dikkatli olmalıdır.

Yükselen Burç Bulma. Yükselen burç nasıl bulunur? Yükselen burç öğrenme. Yükselen burcunuzu bulun.